Haziran 2012

15.06, Takdir, onur belgesi ve sınıf 1. ve 2.leri ödül töreni

15.06, Öğretim yılı sonu yemeği

15.06, Okulumuzdan ayrılan öğretmenlere plaket verilmesi

Okulumuza veda eden öğretmenlerimiz Lale Bekyel ve Canan Tarhan'a müdürümüz ve türk müdür başyardımcımız tarafından yönetim kurulu toplantısı sonrası plaketleri verildi. 

12.06, İngilizce Tiyatro galası : "Kuru Gürültü"

İngilizce tiyatro kulübünün hazırladığı W.Shekespeare'in "Kuru Gürültü" oyunu tiyatroseverlerle buluştu.

10.06, Petit-Pain 2012

Saint-Joseph mezunları her yıl olduğu gibi bu yıl da Petit-Pain' de buluştu! Gün boyunca çekilen karelere yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

07-12.06, Sanat ve Yetenek Haftası etkinlikleri

01.06, Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Sema Tekin Koşargelir onuruna verilen yemek 

Başkan Sema Tekin Koşargelir onuruna düzenlenen yemeğe OAB üyeleri ve okul idaresi katıldı. Başkan'a ve üyelere katkılarından dolayı teşekkür edildi ve Başkan'a plaket sunuldu.

 

 

Mayıs 2012

31.05, Rembrandt sergisi ziyareti

11.  sınıflarda, her sınıftan felsefe sınavlarından en yüksek notları alan 2 öğrenci öğretmenleri eşliğinde 31 Mayıs 2012 tarihinde Sakıp Sabancı Müzesi'nde sergilenen "Rembrandt ve Çağdaşları" adlı sergiyi ziyaret etti.  Gezinin amacı, sanat felsefesinde edinilen teorik bilgilerin özümsenmesiydi.

31.05-04.06, Lübnanlı öğrencilerin okulumuzu ziyareti, JIER 2

28.05, Türkçe Tiyatro

28.05-01.06, 5. Liselerarası Tiyatro Buluşması

Lise sonların son günü

Öğretmenler - Öğrenciler Dostluk Maçı

25-28.05, İskilip gezisi 

28.05, Türkçe Tiyatro Galası

Türkçe Tiyatro Kulübü, bu yıl Vasıf Öngören'in "Oyun Nasıl Oynanmalı?" adlı oyununu sahneledi. Ödül töreninin yer aldığı gala, oyuncular ve izleyiciler için düzenlenen kokteylle son buldu. 

25-27.05, SJ Spor Şenliği 2012 (Sport en Fête)

Her yıl frankofon okullar arasındaki rekabeti kurallar çerçevesinde dostluğa dönüştürme amacıyla düzenlediğimiz SJ Spor Şenliği'nin (Sport en Fete) sekizincisi okul içi yaşam koordinatörleri tarafından organize edildi. Şenlikte birçok spor dalında karşılaşmalar yapıldı. Dışarıdan da çok sayıda seyircinin izlediği spor şenliği Tevfik Fikret Lisesi'nin halk oyunları gösterisi ve kupa dağıtımıyla son buldu.

23.05, Galatasaray Lisesi Tiyatro Kulübü gösterisi

23.05, Münazara

19.05, 19 Mayıs Gösterisi

19.05, 19 Mayıs Töreni

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda her zaman olduğu gibi coşkuyla kutlandı. Düzenlediğimiz törende görevli öğrenciler günün anlam ve önemini belirtmek için şiirler okudular.

18.05, Ali Osman Bey'in evlilik hediyesinin verilmesi

18.05, Fütürizm Ödül Töreni

18.05, Kitap fuarı ziyareti

Hazırlık sınıflarının her şubesinden iki öğrenci dökümantalistler gözetiminde Fransız Kültür Merkezi'ndeki kitap fuarını ziyaret etti.

16.05, Konser : "Devlet Konservatuvarı öğrencileri"

16.05, Kaptan Hasan Paşa İlköğretim Okulunun okulumuzu ziyareti

Yılın belirli dönemlerinde kardeş okullarımızdan gelen öğrencileri ağırlayıp, onlara okulumuzu gezdiriyoruz. Bu mayısta da Kaptan Hasan Paşa İlköğretim Okulu'nun öğrencileri okulumuzu ziyaret etti. Sosyal Yardın Klübü'ndeki görevli öğrencilerimizle DBM ziyaret edildi, onlar için özel olarak hazırladığımız tiyatro gösterisi izlendi. 

15.05, Dans Kulübü Provası

Yetenek Haftası' nda (Semaine de Talent) bir gösteri sergileyecek olan dans kulübü öğrencileri, gösteriye hazırlanmak amacıyla bir ders saati süresince prova yaptı. Prova süresince çekilen renkli karelere yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

15.05, Saint Jean Baptiste de Lasalle günü

Frerler vakfının kurucusu Jean Baptiste de Lasalle'i öğretmenler odasında düzenlediğimiz bir törenle kutladık. Jean Baptiste için hazırlanan pasta vakfın üyesi olan Frer Henri tarafından kesildi. 

03.05, Açık Akşam : Depremde hayat "Kurtarabilirsiniz"

 Yıldız Teknik Üniversitesi - Arama Kurtarma Ekoloji grubu, doğal afet risklerinde tasarımın önemiyle ilgili geleceğin mimarlarına ve kent plancılarına yönelik bir konferans düzenledi. Yerleşim alanlarının ve tasarımın  planlanmasındaki önemin yer aldığı ve farkındalığı arttırmanın amaçlandığı bu konferansa düzenlediğimiz açık akşamda yer verdik.

 

 

Nisan 2012

20.04, 23 Nisan töreni

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl olduğu gibi bu yıl da okulumuzda coşkuyla kutlandı.

20.04, Türkçe tiyatro prova

Vasıf Öngören'in "Oyun Nasıl Oynanmalı?" adlı eserini sahneleyecek tiyatro öğrencilerimiz, okul sonrasında oyunun provası için okulda kaldılar. Prova süresince çekilen renkli karelere yukarıdaki bağıntıdan ulaşabilirsiniz!

19.04, Konferans öğrencilere

Psikolojik danışman ve aile terapisti Refika Yazgaç, öğrencilerimize "Bilişim Çağı Gençliği ve Onların Ebeveyni Olmak" konulu bir konferans verdi. Konferansta internet bağımlılığı ve bu bağımlılıktan kurtulmanın yolları da anlatıldı. Bir ders saati süren konferans, öğrencilerin sorularıyla son buldu.

19.04, Konferans velilere

Psikolojik danışman ve aile terapisti Refika Yazgaç, velilerimize "Bilişim Çağı Gençliği ve Onların Ebeveyni Olmak" konulu bir konferans verdi. Konferansta internet bağımlısı olan çocuklara  nasıl davranılması gerektiğini ve onları bağımlılıktan kurtarmanın yollarının da anlatıldığı konferans velilerimizin sorularıyla son buldu.

18.04, Bilim yarışması

Her yıl nisan ayında yapılan Bilim Yarışması bu yıl da tekrarlandı. Yarışmaya katılan öğrencilere matematik, fizik, kimya ve biyoloji alanlarında genel kültür sorularının sorulduğu  yarışmada birinci olan grup "Regle d'or" ödülünü alacak.

17.04, Meslek paneli

Bildiğiniz gibi 9. sınıfın sonunda her öğrenci alan seçimi yapmak zorundadır. Alan ve meslek seçiminde öğrencilerimize yardımcı olabilmek ve hayatlarına daha kolay yön vermelerini sağlamak için rehberlik servisimiz bir meslek paneli düzenledi. Saint Josephliler derneğiyle ortaklaşa düzenlenen panelde Saint Joseph mezunları 9. sınıf öğrencilerini meslekleri konusunda bilgilendirdi. 

16.04, SJ'de ilkbahar

Saint Joseph'te bahar renkleri! Okul bahçesinde(cour d'honneur) çekilen bu güzel kareleri sizlerle paylaşmak istedik, fotoğraflara yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

13.04, Okul Aile Birliği pasta satışı

Tiyatro kulüplerinin kıyafet ve aksesuarlarının ve mezunların plaketlerinin temin edilmesi için Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen pasta satışı bu ay da tekrarlandı.

12.04, Cahit Sıtkı Tarancı Şiir Günü

12 Nisan Şiir Gününde okulumuzdan mezun olan Cahit Sıtkı Tarancı'nın şiirlerinin okunduğu bir şiir dinletisi hazırlandı. Gösteride arp, piyano ve keman dinletilerine de yer verildi.

12.04, Açık akşam Resim Sergisi Taşların Sesi

11.04, Lasalyen fransız okul müdürlerinin SJ'yi ziyareti

02.04, 12 Nisan'da yapılacak Cahit Sıtkı Tarancı Şiir Günü provaları

12 Nisan Şiir Günü adına düzenlenecek olan Cahit Sıtkı Tarancı temalı şiir günü için görevli öğrenciler ve öğretmenlerin katıldığı bir prova düzenlendi. Prova süresince çekilen renkli karelere yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz! 

 

Mart 2012

30.03, Nuh'un Gemisi hediye kampanyası Başladı

Bildiğiniz üzere Van'daki depremzedelerin acılarını hafifletebilmek, onlara destek olabilmek için çeşitli yardım kampanyaları düzenlemiştik. Deprem mağduru çocuklara moral vermek, onları neşelendirmek için Nuh'un Gemisi etkinliğini düzenledik. Etkinliğe katılmak isteyen öğrencilerin getirdikleri  peluş hayvanlar bahçedeki gemide toplanacak, daha sonra bu oyuncaklar Van'a gönderilecek.   

29.03, Sosyal yardım kulübünün tanıtımı

28.03, Münazara

27.03, Frerler Enstitüsü Başkanı Frer Alvaro Sosyal Yardım Kulübü öğrencileriyle

Her yıl lasalyen okulları denetlemek üzere turlar düzenleyen Frerler Enstitüsü'nün başkanı Frer Alvaro Sosyal Yardım Kulübü öğrencilerini ziyaret etti, öğrencilerimizin çalışmalarına katılan frer, Sosyal Yardım Kulübü'nün etkinlikleri hakkında bilgilendirildi.

27.03, Frerler Enstitüsü Başkanı Frer Alvaro SJ öğretim kadrosuyla toplantı

Her yıl lasalyen okulları denetlemek üzere turlar düzenleyen Frerler Enstitüsü'nün başkanı Frer Alvaro Saint Joseph öğretim kadrosuyla toplantı yaptı.

27.03, Frerler Enstitüsü Başkanı Frer Alvaro yönetim kuruluyla yemekte

Her yıl lasalyen okulları denetlemek üzere turlar düzenleyen Frerler Enstitüsü'nün başkanı Frer Alvaro okulumuzun yönetim kurulumuzla birlikte yemek yeme nezaketini gösterdi.

27.03, Frerler Enstitüsü Başkanı Frer Alvaro yönetim kurulunda

Her yıl lasalyen okulları denetlemek üzere turlar düzenleyen Frerler Enstitüsü'nün başkanı Frer Alvaro Saint Joseph'i ziyaret etti. Okulda verilen eğitimi denetleyen, yönetim kuruluyla toplantılar yapan Frer Alvaro aynı zamanda çeşitli etkinliklere de katıldı.

23.03, Tiyatro : "Kral Ubu"

23.03, Slam cd dağıtımı

 Okulumuzda bir şiir türü olan slamın tanıtımı için birkaç ay önce konferanslar düzenlenmişti. Bu konferanslardan sonra öğrencilerimiz bir etkinlik yapmak istediler ve kendilerinin kaydettiği slamlardan oluşan "Je Slam Donc Je Suis" başlıklı cd ortaya çıktı. 23 Mart'ta düzenlenen etkinlikte bu cd'ler dağıtıldı ve kaydedilen slamlar dinlendi.

23.03, Konferans : "Fransız sinemasının etkileri"

23.03, Eyuboğlu yazma sergisi

22.03, Konser : "Divan"

21.03, Questions pour un Champion

Frankofoni haftası adına düzenlenen etkinlikler arasında her yıl olduğu gibi bu yıl da Questions pour un Champion yarışması vardı. Hazırlık sınıflarının katıldığı yarışmada, öğrencilere fransızca, genel kültür, matematik ve fen bilimleri alanlarından sorular soruldu. Yarışmanın sonunda kazanan sınıfa ödüllerini vermek üzere bir tören düzenlendi. 

21.03, Fransız Tatları

Öğretmenlerimiz tarafından fransız mutfağını tanıtmak amacıyla ülkeye özgü tatlar ve çok sayıda peynirin yer aldığı standlar düzenlendi.

19.03, Saint Joseph Günü

18.03, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni

12.03, Bilgi Üniversitesi Tanıtımı

12.03, Bilgi Üniversitesi Proje Tanıtımı

08.03, Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Gününü kutlamak amacıyla 8 Mart'ı anlatan, kadınlarla ilgili klişelerden ve istatistiklerden bahseden afişler okulumuzun duvarına asıldı. Ayrıca içlerinde kadınlarla ilgili vecizelerin bulunduğu kurabiyeler dağıtıldı.

06.03, Fr Caporal Doğum Günü

Okulumuzun kurucu temsilcisi frer Caporal'in doğum gününü sekreteryada kutladık. Doğum günü süresince çekilen fotoğraflara yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

05.03, Sabancı Üniversitesi Tanıtımı

 

Şubat 2012

29.02, Açık Akşam Gösterisi Sen Balık Değilsin ki!

Kendi yolunu arayan ya da bir şeylerden kaçmaya çalışanların, büyük ve zorlu engellerle dolu, hatta bazen kayıplarla sonuçlanan, fakat yine de bir şekilde yön bulan yolculuklarının anlatıldığı "Sen Balık Değilsin Ki!" adlı açık akşam gösterisi Mihran Tomasyan tarafından sahnelendi.

24.02, Okul Aile Birliği pasta satışı

Tiyatro kulüplerinin kıyafet ve aksesuarlarının ve mezunların plaketlerinin temin edilmesi için Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen pasta satışı bu yıl da tekrarlandı.

26.02, Lise son öğrencimiz Ceylan İnan'ın bilgi yarışmasındaki gurur veren başarısı

Lise son sınıf öğrencimiz Ceylan İnan'ı "Kim Milyoner Olmak İster" bilgi yarışmasında gösterdiği gurur verici başarısından dolayı kendisini tebrik ediyoruz. Ceylan'ın Sabah gazetesine verdiği röportajı okumak için lütfen tıklayınız : Sayfa 01, Sayfa 02, Sayfa 03

17.02, Açık Akşam Gösterisi Paris Newyork

15.02, Münazara 10A - 10G

13.02, Belfort Montbeliard Üniversitesi

09.02, Okul Kar Altında - Öğrenciler

Saint Joseph'liler karın tadını çıkardı! Okul bahçesinde (Cour d'honneur) çekilen bu güzel kareleri sizinle paylaşmak istedik; fotoğraflara yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Ocak 2012

31.01, Okul Kar Altında 2012 - 02

Saint Joseph'i hiç karlar altında görmüş müydünüz? Bu güzel manzarayı sizlerle paylaşmak istedik; Ali Osman Çalık tarafından çekilen fotoğraflara yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

20.01, Teşekkür Belgesi alanlar listesi

20.01, Takdir Belgesi alanlar listesi

20.01, Takdir Töreni

Birinci dönemin sonunda takdir belgesi alan öğrencilerin belgelerinin verildiği, okulumuz öğrencileri ve öğretmenlerinin katıldığı Takdir Töreni'nde çekilen fotoğraflara yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

17.01, Okul Kar Altında 2012 - 01

Saint Joseph'i hiç karlar altında görmüş müydünüz? Bu güzel manzarayı sizlerle paylaşmak istedik; Halil Kefal, Onur Erman ve Ender Üstüngel tarafından çekilen fotoğraflara yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Aralık 2011

15.12, LÖSEV konferansı

9. sınıf öğrencilerimiz lösemi hastası çocuklar konusuna duyarlılık gösterdiler ve LÖSEV'in Halkla İlişkiler departmanıyla görüşerek bir konferansın düzenlenmesine aracı oldular. LÖSEV'den gelen bir görevli 9. sınıf öğrencilerine hem lösemi hastalığını tanıttı, hem de LÖSEV'in çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

14.12, Münazara 10E 10F

12.12, Atatürk'ün sevdiği şarkılar

19. ve 20. yüzyılda Osmanlı vatandaşları ve fransız vatandaşlarının ilişkilerinin fransız reklamlarla anlatıldığı bir sergi  uzun zamandır planlanıyordu.12 Aralık 2011 tarihinde bu planı gerçekleştirmeye karar verdik ve "Osmanlı'yı Biriktirmek" adlı bir sergi düzenledik.Serginin açılışından önce programımızda  "Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar" adlı türk sanat müziği konserine yer verdik.

08.12, 9 lara LYS tanıtımı

 Hazırlanmakta oldukları LYS sınavının tanıtıldığı, ayrıca alan seçiminde dikkat edilmesi gereken konuların da gündeme geldiği bir konferans 9. sınıf öğrencilerine tanıtıldı.

08.12, 9 Velilerine LYS tanıtımı

Sınav sisteminin değişmesi sonucu kafalarda oluşabilecek soru işaretlerini kaldırma ve alan seçimi hakkında bilgi verme amaçlı 9. sınıf velilerimize özel bir toplantı düzenlendi.  

07.12, Akarca İlköğretim Okulunun okulumuzu ziyareti

Aralık tarihinde kardeş okulumuz olan Akarca İlköğretim Okulu öğrencileri okulumuzu ziyaret ettiler, Sosyal Yardım Kulübü ve görevli öğrenciler tarafından ağırlandılar, konferans ve DBM ziyareti yapıldı.

05.12, Sophie Calle sergisi gezisi "Son Kez, İlk Kez"

15 Kasım Salı günü, 11 TM öğrencileri Sabancı Müzesi'nde yer alan Fransız fotoğraf sanatçısı Sophie Calle'in «Son Kez, İlk kez»  başlıklı sergisini gezdiler. Bu gezinin rehberliği, Bilgi Üniversitesi Felsefe ve Toplumsal Düşünce bölümünde görev alan Yrd. Doç. Dr. Selen Ansen tarafından Fransızca yapıldı. Sergi gezisine ek olarak, 17 Ekim Perşembe günü, Yrd. Doç. Dr. Selen Ansen okulumuzun video-konferans salonunda Sophie Calle'in eserlerini, ilk çalışmalarından bugüne kadarki yapıtlarını anlatan bir konferans gerçekleştirdi.

05.12, Bilim Haftası

 

Kasım 2011

30.11, 30 Ağustos ilköğretim okulunun okulumuzu ziyareti

11 Aralık tarihinde kardeş okulumuz 30 Ağustos İlköğretim Okulu öğrencileri okulumuzu ziyaret ettiler, görevli öğrencilerimizle birlikte DBM gezildi ve sınıflar ziyaret edildi. 

29.11, SLAM atölyeleri

Fransa'da Orléans'da yaşayan yazarlık ve SLAM atölyeleri gerçekleşiren yazar Laurent Boron, 29, 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde okulumuzda 9. sınıflar için atölyeler gerçekleştirdi.Amerikan İngilizcesi'ndeki «to slam a door» (kapı çarpmak) fiilinden türeyen SLAM, herhangi bir topluluk içinde, herhangi bir mekanda, bazen doğaçlayarak okunan şiir anlamına gelmekte.Orta Çağ'daki şiirsel atışma geleneğinin ve günümüz «hiphop» tavrının hemen yanında yerini bulan SLAM, dinleyicisinin katılımıyla tamamlanan, bir müzikalitesi olan, paylaşımı, fikir alışverişini ve interaktiviteyi tetikleyen bir halk şiiri türü. Laurent Boron'un gerçekleştireceği atölye iki aşamadan oluşuyor: öğrencilerin kendi şiirlerini kaleme aldıkları birinci bölüm ve yazdıkları şiirleri sınıfla interaktif bir biçimde okuyacakları ikinci bölüm.

28.11, Üniversite sistemi tanıtımı velilere

25-27.11, Mfinue 2011

24.11, 24 Kasım öğretmenler günü

Başöğretmenimiz Atatürk'ün öğretmenlerimize armağanı olan bu gün, her yıl olduğu gibi okulumuzda öğrencilerimiz ve görevli öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan bir törenle kutlandı. 

18.11, Aş Evi ziyareti

18.11, Van'a destek olmak için Kan bağışı kampanyası

Van'daki depremzedelere destek olabilmek için okulumuzda "Van'a Kan Bağışı Kampanyası" konulu bir açık akşam düzenlendi. Açık akşamda kan bağışıyla ilgili konferans verildi. Toplanan yardımlar ilgili kurumlara gönderildi.

17.11, Sophie Calle konferansı "Son Kez, İlk Kez"

15 Kasım Salı günü, 11 TM öğrencileri Sabancı Müzesi'nde yer alan Fransız fotoğraf sanatçısı Sophie Calle'in «Son Kez, İlk kez»  başlıklı sergisini gezdiler. Bu gezinin rehberliği, Bilgi Üniversitesi Felsefe ve Toplumsal Düşünce bölümünde görev alan Yrd. Doç. Dr. Selen Ansen tarafından Fransızca yapıldı. Sergi gezisine ek olarak, 17 Ekim Perşembe günü, Yrd. Doç. Dr. Selen Ansen okulumuzun video-konferans salonunda Sophie Calle'in eserlerini, ilk çalışmalarından bugüne kadarki yapıtlarını anlatan bir konferans gerçekleştirdi.

17.11, Okul Aile Birliği paşta satışı

Tiyatro klüplerinin kıyafet ve aksesuarlarının ve mezunların plaketlerinin temin edilmesi için Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen pasta satışı bu yıl da tekrarlandı.

16.11, Münazara 10C-10D

10.11, 10 Kasım Atatürk'ü Anma töreni

Her 10 Kasım' da olduğu gibi bu yıl da saat 9:05'te Saint Joseph'te bayraklar yarıya indi.Saygı duruşu ve Atatürk'ün hayatının ve ideallerinin konu olduğu şiirler okunduktan sonra törene son verildi.

05.11, Van'a Yardım Teslimatı

Bütün öğrencilerimizin katkıda bulunduğu bu yardımlar, görevli öğretmenlerimiz ve sosyal yardım kulübü öğrencilerinden oluşan grupla birlikte bir haftasonu Yukarı Bakraçlı köyünü ziyaret etti. Toplanan yardımlar halka ulaştırıldı, köy halkı ve sosyal yardım kulübümüz birlikte güzel bir hafta sonu geçirdiler. 

01.11, Van'a Yardım Toplama

Olağan bir pazar günü aldığımız bir deprem haberi ile birdenbire değişti, ülkemizde büyük bir deprem felaketi yaşanıyordu, felaketin yaşandığı yerde bizi yakından ilgilendiren kardeş köyümüz de vardı. 2007 yılından beri Van Yukarı Bakraçlı Köyü ile yakından ilgileniyorduk.Geçen sene buradaki öğretmenlerimizin ve okulumuzun ortak düzenlediği bir "Yaza Merhaba Şenliği" bile yaptık.Depremden hemen sonra haberleşmeye başladık. Sevindirici olan can kaybı olmamasıydı. Ancak evler hasarlıydı ve daha çok taze olan deprem travması nedeniyle kimse evine giremiyordu. İlk etkiden sonra durum netleşmeye başladı. Ertesi gün okula gelen öğrencilerimizin pek çoğu Sosyal Yardım Kulübü'ne gidip  son durumu öğrenmek istiyordu ve bununla da yetinmeyip ne yapabileceklerini soruyorlardı. Ailemizin bir parçası olan Yukarı Bakraçlı Köyü'ne yardım edebilmek, acıyı az da olsa hafifletebilmek için okulumuzda yardım toplamaya başladık.   

 

Ekim 2011

29.10, 29 Ekim töreni 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı okulumuz öğrencileri ve öğretmenleri tarafından düzenlenen bir törenle kutladık. Tören süresince cumhuriyet konulu şiirler okundu,tarih öğretmenimiz Fırat Güllü konuyla ilgili konuşma yaptı.

27.10, Açık akşam konser

İsmail Khan (saz-vokal), Christian «Kiane» Fromentin (kemençe, gheytchak-vokal) ve Benjamin Lauber'den (vurmalı çalgılar) oluşan Trio Alev, "Steplerden Akdeniz'e" adını verdiği bu konserinde geleneksel Türk ve doğu müziğini, akustik ve modern bir yorumla seyirciye taşıdı.

23.10, Okul Aile Birliği'nin pasta satışı

Tiyatro klüplerinin kıyafet ve aksesuarlarının ve mezunların plaketlerinin temin edilmesi için Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen pasta satışı bu yıl da tekrarlandı.

21.10, Frerlerle yemek

19.10, 12. sınıf öğrencilerine Kanada üniversitelerinin tanıtımı

19.10, Münazara

15.10, Lüfer festivali

Lüferlerin neslinin tükenme ihtimali son yıllarda birçok çevrecinin gündemindeydi.Saint Joseph olarak biz de bu konuda halkı bilinçlendirmek ve önlem alabilmek için bir açık akşam düzenledik. Açık akşamda  öğrenciler tarafından hazırlanan sergi gezildi,konuyla ilgili konferans verildi.

15.10, "Moda İzlenimleri" sergi açılışı

Moda'da yaşayan ve çalışan halkın ve sanatçıların görüşleriyle birlikte fotoğraflarının, eserlerinin yer verildiği, okulumuz fuayedesinde sergilenecek olan serginin açılışı 15 Ekim tarihinde yapıldı.

12.10, İstanbul Teknik Üniversitesi tanıtımı

05.10, 12. sınıf öğrenci velilerine fransız üniversitelerinin tanıtımı