Saint-Joseph Lisesi öğrencileri, Sosyal Sorumluluk çatısı altında, zihinsel engelli bireylerin eğitim ve üretim ortamlarına destek olmak üzere son birkaç senedir çeşitli çalışmalarda görev alıyor. Bu çalışmaların sonuncusunda, 29 Nisan’da Tomurcuk Vakfı’ndan gelen  down sendromlu ve otizmli genç ve çocukların yeni teknolojileri kullanarak kendilerini ifade etmelerine “Çevrenizde ne olsaydı hayatınız daha kolay olurdu?” sorusu etrafında hep beraber düşünerek yardımcı oldular.

Yeni teknolojiler aracılığıyla çocukları farklı tasarım alanlarıyla buluşturmayı hedefleyen Project Nebula topluluğu, 3 boyutlu ortamda resim çizmeye imkan sağlayan ‘Tilt Brush’ donanımıyla gerçek dünyanın kısıtlamalarından bağımsız bir ortamı, etkinliğe katılan çocukların ve gençlerin deneyimine açtı. 

Saint-Joseph Lisesi’nin bahçesinde hayal ettikleri dünyaları hem çizen hem de üç boyutlu gözlükleriyle kendi tasarladıkları bu dünyaların içinde ufak bir yolculuğa çıkan çocuklar ve gençler ile geçirdiğimiz bu gün, yeni teknolojilerin sosyal sorumluluk projelerine nasıl katkı sağlayabileceğine dair bir ipucu niteliğinde.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için: projectnebula.apollo212.com