photojoseph afis 2019
PHOTOJOSEPH

Fransız Liseleri Arası Fotoğraf Yarışması

Bu sene ikincisi düzenlenen PhotoJoseph fotoğraf yarışmasının konusu “Az Ama Öz”. Yarışma bu sene Fransızca’yı birinci ve ikinci dil olarak öğreten liselere açılıyor.

Başvurularınız sanat dünyasının profesyonellerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir. Seçilecek olan fotoğraflar, 21 Mart - 19 Nisan 2019 tarihleri arasında yarışma kapsamında İstanbul Özel Saint-Joseph Lisesi’nde gerçekleşecek sergide yer almaya hak kazanacaktır. Yarışmanın kazananları ise 21 Mart Perşembe günü serginin açılışında düzenlenecek ödül töreninde açıklanacaktır.

Başvuru için en az 5 MB boyutunda yüksek çözünürlüklü (30 dpi) fotoğrafınızı jpeg veya tiff formatında, doldurduğunuz ve imzaladığınız başvuru formu ile birlikte This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine 22 Şubat 2019 tarihinden önce göndermeniz yeterli.

Katılım koşullarını okumak için tıklayınız.

Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

 

JÜRİ ÜYELERİ HAKKINDA

Amira Akbıyıkoğlu

Amira Akbıyıkoğlu

Amira Akbıyıkoğlu Özel İstanbul Saint-Joseph Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Antropoloji lisansını, 2010 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde Sosyoloji yüksek lisansını tamamladı. 2011 - 2018 yılları arasında Pilot Galeri, İstanbul’da yardımcı direktör olarak çalıştı. Bu süre içerisinde birçok sergi ve sanatçı projesinde bağımsız küratör olarak çalıştı. Son dönem sergi ve projeleri arasında “20XX: Kalıntılar”, Co-pilot (2014); Red Bull Art Around Moda (2016) ve “Kapsül”, İstanbul Özel Saint Joseph Lisesi (2018) grup sergilerinin küratörlüğünün yanı sıra Can Altay’ın “MÇPS: Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar” (2017) projesi prodüktörlüğü yer alıyor. Amira Akbıyıkoğlu 2018 yılı itibariyle SALT’ta Programlar Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.
Sena Başöz

Sena Başöz

Sena Başöz İstanbul’da yaşayan görsel sanatçı ve yönetmen.
2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde lisansını, 2010 yılında Bard College Film ve Video Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Son dönem sergileri arasında DEPO İstanbul'da gerçekleşen kişisel sergisi “Hafiflemeye Dair”, Tokyo Metropolitan Müzesi'ndeki “Sessiz Diyalog”, 13. Sharjah Bienali İstanbul Projesi “Bahar” ve Memphis Gallery-Linz (Lisa Truttman ile) yer alıyor. Filmleri, Cannes Film Festivali, Crossing Europe, Jihlava IDFF ve Gran Paradiso gibi pek çok festivalde gösterildi. Cité Internationale des Arts, Paris’te ve Atelierhaus Salzamt, Linz’de misafir sanatçı programlarına katıldı.
Fuat Eşrefoğlu

Fuat Eşrefoğlu

Fuat Eşrefoğlu İstanbul’da yaşayan bağımsız sergi tasarımcısı.
2010 yılında Bilgi Üniversitesi Medya İlişkileri Bölümünden mezun olduktan sonra 2011-2012 yılları arasında Galeri NON’da çalıştı. 5 sene boyunca Türkiye’nin önde gelen çağdaş sanat galerilerinden Galerist’te sergi koordinatörlüğünün yanı sıra görsel iletişim ve medya sorumlusu olarak görev aldı. 2018 yılında İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen “Kapsül” ve “Gece” sergilerinin sergi tasarımını üstlendi. Şu anda Gizem Karakaş’ın Ocak 2019’da Depo’da açılacak “Masum Değiliz” başlıklı kişisel sergisinin tasarımcısı olarak çalışıyor.
Ekin Kohen

Ekin Kohen

Ekin Kohen, 2005 yılında Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisansını, 2006 yılında EADA İşletme Okulu Barselona Uluslararası Pazarlama Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Sanata olan tutkusunu takip etmeden önce bir süre yapımcı olarak çalıştı. 2 sene boyunca aynı anda Türkiye’nin önde gelen çağdaş sanat galerilerinden Galerist ve Türkiye’de genç sanatçılar için öncü organizasyon Mamut Art Project’in satış direktörü olarak çalıştı. Şu anda bu sene 7. yılını kutlayacak olan Mamut Project’in partneri ve satış direktörü olarak çalışıyor.