Kariyer Basamakları 2023

Her sene geleneksel olarak Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen “Kariyer Basamakları” etkinliğine bu sene ülkemizin seçkin 20 üniversitesi katılmaktadır.

10 Mayıs 2023 Çarşamba günü küçük bahçede yapılacak etkinliğe 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin tamamı katılacak, üniversiteler ve bölümleri hakkında bilgi alacaklardır.

Okul Tanıtım Günleri 2023

sj ucret k

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

11 Haziran Pazar günü gerçekleştireceğimiz Okul Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında, lisemiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki saat alternatiflerinden size uygun olanı seçip ilgili formu doldurarak kaydınızı tamamlamanızı rica ederiz.

* Her aileden 1 veli ve 1 öğrenciyi kabul ettiğimiz bu tanıtım seanslarında, seans başına katılım 100 kişi ile sınırlıdır.

11 Haziran Pazar Günü Seans Başlangıç Saatleri:

09.00: https://forms.gle/dR4LW254QCc2XoxZ8

10.30: https://forms.gle/qWbgf5gfv4A28UvV6

13.00: https://forms.gle/zPtMviANA4RDqR3q8

14.30: https://forms.gle/ovdUTgpYTUKof2S18

Saygılarımızla.

Edebiyat Günleri 2023

duyuru edebiyat gunleri 2023

Cumhuriyet, bir yönetim biçimidir. Genellikle mutlak ya da meşruti monarşiler ile mücadele edilerek elde edilmiş bir kazanım, ulusların demokrasiye geçişleri ile birlikte gelişmiş olan devlet yönetimi şeklidir.

Cumhuriyet, son yüzyıllarda özellikle de 1789 Fransız İhtilali’nden sonra uygar ülkelerde yaygınlaşan yönetim biçimidir. Fransızcadaki “Republika” kavramından gelen Cumhuriyet, tüm dünyada yaşanan ekonomik, toplumsal, siyasal ve kültürel dönüşümdür.

Bu yıl; Edebiyat Günleri etkinlikleri çerçevesinde dönüşümün önde gelen kahramanlarından olan sanatçıların fikirlerini ve eserlerini, bizlere bıraktıkları mirasa sahip çıkma sorumluluğumuzla anlamaya ve anlatmaya çalışıyoruz. “Cumhuriyet“ temasıyla birlikte koruyup kolladığımız, yaşattığımız her bir değer için Ulu Önder Atatürk’e saygılarımızı sunuyoruz.

Broşür için buraya tıklayınız.

Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi

İstanbul Saint-Joseph Lisesi okul hemşiresi arıyor

Devamını oku...